Listopad 2011

HPV způsobují rakovinu děložního čípku, ale i mužského přirození

17. listopadu 2011 v 11:27 | Novinky.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně

Přibližně 400 žen podlehne každý rok v Česku rakovině děložního čípku. Ročně je diagnostikováno 1100 až 1200 nových případů tohoto onemocnění, které způsobuje infekce HPV. Ta má na svědomí ještě řadu dalších onemocnění. Např. genitální bradavice, nádory pochvy, penisu, řiti, ale také hlavy a krku. Vhodnou obranou proti HPV je očkování. A to se netýká jen dívek a žen, ale i mužů.

Bloggerka se před volbami v Egyptě svlékla do naha a skandál je na světě

17. listopadu 2011 v 11:19 | Novinky.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně

Aktivistka z Hnutí 6. dubna Aliaa Magda Elmahdy se v Egyptě dva týdny před parlamentními volbami postarala o skandál, když na svém blogu zveřejnila fotografie, na nichž pózuje zcela nahá. Z reakcí je znát, že volební kampaň v zemi nabírá na obrátkách. O fotografiích informovala televize Al-Džazíra.

Aerolinky donutily pasážery složit se na dluh za palivo. Hrozily, že jinak nepoletí dál

17. listopadu 2011 v 11:16 | Novinky.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně

Britsko-indická letecká společnost Comtel provozující charterové lety z Birminghamu do Amritsaru donutila při mezipřistání ve Vídni pasažéry, aby za ni uhradili dluh ve výši 20 000 liber (600 000 korun) za palivo a letištní poplatky. Hrozila jim, že je vysadí, vyloží i jejich zavazadla a nepoletí s nimi dál, uvedl list Daily Mail.

Rudá Vendula ze zastupitelstva pózuje na dalších erotických fotkách

14. listopadu 2011 v 14:50 | Novinky.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně

Další sérií erotických fotografií šokuje zastupitelka za KSČM Vendula Kroupová. Umístila je na internetový Facebook pod novou identitou Rudá Vendula. Jsou tentokrát z interiérového prostředí.

Evropská komise se zlobí, Česko špatně hospodaří s dotacemi

14. listopadu 2011 v 14:37 | Novinky.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně

Česká republika spolu s Itálií a Španělskem nejhůře hospodaří s evropskými dotacemi. Z toho důvodu lze očekávat zásah ze strany Evropské komise, která tak porušila tabu bezejmennosti a uvedla konkrétní země. Upozornil na to bruselský týdeník European Voice.

Pět signálů, které by měly muže odradit od svatby

11. listopadu 2011 v 19:10 | Novinky.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně

Pokud se muž chystá požádat svou vyvolenou o ruku, je to jen polovina toho, co má před svatbou udělat. Podle serveru Askmen měl by zvážit, zda bude jeho nastávající dobrou manželkou. Nebo umět rozpoznat jeden z pěti signálů, že nebude.

Místo osoby blízké osoba vzdálená, výmluvy řidičů nezarazí ani novela

11. listopadu 2011 v 12:32 | iDnes.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
Výmluva, již ročně využije až půl milionu českých řidičů, zřejmě jen tak nezmizí. Šoféři v novele, která má začít platit v roce 2013 a kterou poslanci protlačili přes veto Senátu, našli několik trhlin. V důsledku může novela stíhání přestupků na silnicích ještě zkomplikovat.

Odstranění zaseknuté tiskové úlohy ve Windows

11. listopadu 2011 v 12:26 | JanKoWeb.cz, Microsoft.com |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
V případě, že třeba pošlete dokument na tiskárnu, která je vypnutá, nebo vyšlete tiskový dokument na printserver, ke kterému nejste zrovna připojeni (zapomněli jste si zapnout wifi apod., může se stát, že tisková fronta zamrzne a nepomůže ani z místního menu vyvolaná položka Zrušit tisk, ani zrušení všech tiskových dokumentů.

V tomto případě nezbývá, než buď restartovat celý počítač a nebo použít tento skript:

net stop spooler del %systemroot%\system32\spool\printers\*.shd del %systemroot%\system32\spool\printers\*.spl net start spooler

- zkopírujte jej do Poznámkového bloku a uložte jako RestartTiskovychUloh.cmd (název není důležitý, důležitá je koncovka *.cmd).
Po uložení soubor poklepem spusťte - vyskočí command line okno (černé okénko), ve které se vypíše aktuální dění o průběhu obnovy tiskové fornty. Po ukončení potřebných úkonů se okno samo zavře.

Po provedení této operace by měla jít již zaseklá tisková úloha normálně odstranit z kontextového menu v okně tiskárny.