Srpen 2010

Push-up slipy pro muže jsou módním hitem

12. srpna 2010 v 18:24 | Aktuálně.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
pushmen
Push-up podprsenky tvoří již řadu let součást šatníku nejedné ženy, kterou příroda příliš neobdařila. Módní průmysl však vyšel vstříc také pánům, kteří nejsou spokojení s velikostí svého vybavení.

Nicméně spodní prádlo, které svým nositelům kromě sebevědomí pozvedne i něco jiného, podle deníku TheSun.com návrháři nabízejí teprve poslední dobou. Je téměř záhadou, proč až dosud neměli muži mnoho možností, jak si objem rozkroku zvětšit.

Kouzlo push-up efektu totiž funguje stále stejně, ať už se jedná o podprsenku, nebo o pánské trenýrky. Uvnitř prádla se nachází speciální kapsa, do které lze podle potřeby vložit výplň. Výsledek přitom působí maximálně esteticky a diskrétně.

Zázračné trenýrky dokonale vyplnily mezeru na trhu. Nejsou sice nejlevnější, ale poptávka po nich je obrovská. Je tedy vidět, že muži touží po zvýraznění svých předností stejně jako ženy po plnějším a dokonale tvarovaném poprsí.

Jedním z posledních, kdo přišel na trh s vlastní kolekcí pánského push-up prádla, je chorvatský návrhář Roland Lodoli.
Lodoli uvádí, že speciální trenýrky se u něj v obchodě nikdy dlouho neohřejí. Svým věrným zákazníkům chce proto nabídnout ještě více.

"Na léto chystám kolekci plavek, aby se muži už nikdy nemuseli na pláži stydět - bez ohledu na to, jak studená je voda," slibuje návrhář.

Push-up efekt svým pánským kolekcím propůjčují také jiní návrháři spodního prádla, produkt ale stále není příliš rozšířen. A to i přesto, že nositelé si jej nemohou vynachválit.

"Nenechte se odradit cenou, za ty peníze to stojí! Drží vše na správném místě a perfektně zvětšují. Jsou lepší než všechny trenýrky, které jsem kdy měl. Určitě si je koupím znova," rozplýval se zákazník internetového obchodu.

Push-up spodní prádlo ale není jen účinné. Návrháři si totiž dávají skutečně záležet, a tak nabízejí doslova pro každého něco.

Kromě nejrůznějších barevných provedení si muži mohou vybírat i podle střihu. Slipy nebo klasické trenýrky tak odvážnější pánové mohou nahradit tangy.

7 tipů, jak zvýšit denní příjem vody

12. srpna 2010 v 16:06 | Doktorka.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
7piti
Říká se, že člověk by měl denně vypít asi 2,5 litru tekutin, Tento údaj je ale velmi obecný, potřebné množství tekutin se liší podle váhy, věku, počasí a fyzické námahy. Proto musíme vypít více, pokud se pohybujeme v horku, těžce fyzicky pracujeme nebo sportujeme.

"Indikátorem dostatečného zavodnění organismu může být barva moči. Správně by měla být světle žlutá, pokud je její barva tmavší, znamená to, že organismus není dostatečně zásoben tekutinami," radí MUDr. Jarkovský.

Příjem tekutin by měl být vyvážený a plynulý v průběhu celého dne. Pokud celé odpoledne žízníte a večer vypijete naráz láhev vody, příliš tím nezachráníte. Základem vašeho pitného režimu by měla být zejména voda.

7 tipů, jak zvýšit denní příjem vody

1.     Začněte den tím, že si hned po probuzení dáte sklenici pramenité vody s čerstvým vymačkaným citrónem. Kromě toho, že vás kyselá chuť probere, nastartujete také svůj zažívací trakt a metabolismus a hned ráno máte jednu sklenici "splněnu".

2.     Ke každému hrnku kávy či černého čaje si dejte sklenici vody. Kofein obsažený v kávě je diuretikum, které tělo odvodňuje, proto mu dodejte vláhu sklenicí vody.

3.     Zvolíte-li vodu s příchutí, pravděpodobně zjistíte, že pijete častěji, protože vám nápoj prostě chutná.

4.     V práci nebo ve škole si položte na stůl láhev vody a sklenici. Uvidíte, že večer bude láhev vypitá. Obzvlášť vyberete-li si svou oblíbenou příchuť.

5.     Zařaďte pití do svého denního stravovacího režimu a zvykněte si doplnit snídani, oběd, večeři i svačinky v průběhů dne sklenicí vody. Pokud si zautomatizujete spojení jídla a pití, hlad bude vaším pomocníkem. Napijete-li se před jídlem, naplníte si navíc žaludek, a sníte tak menší porci.

6.     Dopřávejte si spoustu zeleniny a ovoce, které mají vysoký obsah vody. Skvělým letním tipem jsou salátové okurky, melouny a další šťavnaté pochoutky.

7.     Dejte si k obědu nebo k večeři polévku. I ta se totiž do celkové spotřeby vody započítává.

BAMBUS = BAVLNA 21. STOLETÍ

11. srpna 2010 v 19:23 | Outdoorguide.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
bambus1
Nejen odborníci a známí návrháři z oblasti oděvního průmyslu považují bambusovou textilii za jeden z nejslibnějších materiálů budoucnosti.


Antibakteriální vlastnosti

Přírozenou součástí bambusového vlákna je"bamboo-kun" - pomáhá odolávat různým druhům bakterií. Během procesu zpracování tato látka zůstává součástí bambusového vlákna, které tak má stejné antibakteriální a antimykotické účinky jako kterýkoliv bambus ve volné přírodě. Výsledkem je, že bambusová vlákna zabraňují nejen množení bakterií, jež jsou původem vzniku nepříjemného pachu potu, ale jsou také rezistentní vůči houbám, kvasinkám a plísním. Tímto je zajištěna delší životnost textilního materiálu a také jeho stálobarevnost.

V rámci laboratorních testů, provedených JTIA (Japan Textile Inspection Association), bylo zjištěno, že po vložení kultur bakterií Staphyloccus aureus na bambusovou tkaninu jich během 24 hodin 99,8 % umírá. Studie dále dokázala, že si tkanina udržuje své antibakteriální vlastnosti i po 50 vypráních.
bambus2


Nejen díky výše zmíněným vlastnostem je proto oblečení vyrobené z bambusových vláken doporučováno lidem s citlivou pokožkou a různými formami kožních alergií a jiných problémů.
Další testy s bambusovými vlákny provedlo testovací centrum CTITC
Testovaná látka
Výskyt bakterií
Po 24h
Výsledek
Bambusové vlákno
8,6 x 10 000 (= 86 000)
0,2 x 100 ( = 20)
99,8 % eliminace
Bavlněné vlákno
2 x 100 000 (= 200 000)
1,1 x 100 000 000 (= 110 000 000)
550 % nárůst


Ochrana před UV zářením

Bambusová vlákna dokáží přirozeně ochránit pokožku před UV zářením. Kvalitní 100 % bambusové produkty jako například Bamboo Tech dokáží zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.

Termoregulace a prodyšnost

Termoregulační vlastnosti a prodyšnost jsou již několik let standardní součástí požadavků na funkční sportovní oblečení. Tyto vlastnosti byly až do nedávné doby zajišťovány výhradně umělými vlákny. Bambusová vlákna materiálu mají velice podobnou strukturu, jejich nespornou výhodou však je, že mají přírodní původ a jsou tedy pro tělo přirozenější!

Stejně jako u umělých vláken se i na vláknech bambusových vyskytují mikroskopické spáry a otvory, které zajišťují snadnou cirkulaci vzduchu. Tím je zajištěn odvod tepla od povrchu těla a jeho chlazení vzduchem z vnějšku. V letních měsících může být tímto způsobem dosaženo snížení tělesné teploty až o tři stupně (ve srovnání s bavlněnými látkami), v zimním období pak materiál dokáže teplo zadržovat a příjemně zahřát. Tyto vlastnosti jsou vítané nejen u oblečení, ale také u ložního prádla a povlečení.

Absorbční vlastnosti

Struktura bambusových vláken zajišťuje nejen výborné proudění vzduchu, ale také vynikající odvádění vlhkosti, které je ve srovnání s bavlněným oblečením až 4x účinnější. Navíc se díky rychlému prosychání textilie nelepí na tělo, čímž je zajištěna ještě lepší vzdušnost a zvýšený komfort nošení. V této funkční vlastnosti je tedy bambusový materiál srovnatelný se syntetickým, je však třeba opět zmínit přírodní původ a tedy i lepší vhodnost pro lidské tělo.

Jemnost a nemačkavost

Vezmeme-li do ruky například výše zmíněný materiál BambooTech je velice příjemný na dotek a na první pohled i barevně mnohem výraznější a jasnější než většina jiných látek. Někteří dokonce srovnávají textilie BambooTech s kašmírem nebo hedvábím. Oproti těmto materiálům je však mnohem pevnější a odolnější, takže jej lze vyprat v pračce i sušit v sušičce, a přináší užitek a komfort za cenu, která je mnohem přijatelnější.

Díky své jemnosti a hladkosti jsou bambusové produkty velice vhodné pro osoby s citlivou pokožkou nebo pro kůží popálenou sluncem.

I po celodenním nošení v pokrčeném stavu se produkty po rozložení nebo oblečení za několik minut samy vyvěsí. Navíc prádlo nežmolkuje, nechlupatí a je oděruvzdorné.

Ekologie

Bambus patří mezi stálezelené dřevnaté rostliny a z botanického hlediska je zařazen do čeledi lipnicovitých, čili mezi trávy. Tento původ dává bambusu výborné regenerační a růstové vlastnosti. Díky své struktuře jsou některé druhy těchto rostlin schopny vyrůst během jednoho dne až o několik desítek centimetrů. Navíc, oproti tradičním lesním porostům, jejichž optimální stáří pro využití se pohybuje mezi 25-70 lety, se bambus dá využít přibližně po 3-5 letech, kdy dochází ke zdřevnatění jinak měkkých stonků. Rozdílem, který ještě výrazněji mluví ve prospěch bambusu je ovšem jeho schopnost opětovného růstu bez potřeby dalšího vysazování, jak je tomu naopak potřeba u klasických dřevin. Vzhledem k této výjimečné vlastnosti a mnohostrannému využití se tedy stává stále zajímavějším materiálem pro pěstování.

Obnovitelný zdroj

Při pěstování bambusu se nepoužívají žádné pesticidy, umělá hnojiva ani toxické látky. Díky přírodní látce "bamboo-kun", v kombinaci se speciální strukturou vláken, získává bambus přirozeně antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, za jejichž pomoci se dokáže vypořádat s bakteriemi a plísněmi bez chemického ošetření. Tyto vlastnosti si udržuje i po zpracování, takže oblečení z bambusových vláken neobsahuje škodliviny a je velice vhodné pro osoby alergické nebo náchylné k mykózám.

Bambus je také významným půdním a vodním činitelem. Díky svým rozsáhlým a hustým kořenovým svazkům pomáhá zpevňovat půdu, čímž se významně podílí na snižování její eroze. Zároveň také pomáhá zamezovat nadměrné kontaminaci půdy dusíkatými látkami.

Jelikož jsou bambusové rostliny schopny ve svých stoncích zadržovat velký objem vody, dokáží tak regulovat její množství v podzemí. Tato vlastnost je velmi užitečná zejména v případě nadměrných srážek. Stejně jako u půdy, tak i u vody dokáže bambus přirozeně snížit obsah dusíkatých látek v ní obsažených.

Pravděpodobně nejvýznamnější vliv však mají bambusy na čistotu ovzduší. Tyto rostliny na sebe velmi účinně vážou oxid uhličitý, díky čemuž jsou považovány za jedny z nejvhodnějších pro omezení skleníkových efektů. Podle vědeckých výzkumů jsou bambusové rostliny schopny pojmout až 5x více skleníkových plynů a vyprodukovat o více než 35 % kyslíku než klasické lesní porosty.Bambus je nejen výborná surovina s mnohostranným použitím, ale také zdroj potravy pro chráněné živočichy. V současnosti je evidováno několik tisíc druhů bambusů, avšak pro potřeby textilního průmyslu se využívají pouze ty druhy, které nejsou součástí potravy ohroženého druhu pandy velké.

Ženský orgasmus|ejakulace - Squirting

11. srpna 2010 v 18:37 | Sexovani.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
Vaše přání bylo vyslyšeno a je tu nový článek, tentokrát na téma ženská ejakulace, nebo také mokrý orgasmus, či odborně řečeno squirting. Jde o výron či dokonce výstřik tekutiny z horní části vagíny v okamžiku silného orgasmu, který je doprovázen nejen extrémním vzrušením, ale i křečemi na pokraji mdlob. Pro většinu žen takový orgasmus je opravdu maximální prožitek.

Výzkumem se již zabývala spousta lékařů a vědců z celého světa, ale problém výzkumu je v tom, že v klidovém stavu se toho nedá příliš mnoho vyzkoumat a která žena je schopna silného orgasmu v obklopení přístrojů a vědeckého týmu?

Squirting - odkud to je?

V prvním týdnu se vývoj embrií pohlavně neliší a orgány se vytvářejí stejné. K rozdílnosti dochází až po této době a zárodky se mění v ryze ženské a mužské. Jak se tedy dají například varlata přirovnat k vaječníkům , tak mužská prostata se mění na dvě paraurethální žlázy - tzv. Skeneho žlázy. To bylo dokázáno i rozborem zárodečné tkáně, která je u obou orgánů totožná. Skeneho žlázy jsou umístěny poblíž vyústění močové trubice a při sexuálním vzrušení se plní zvláštní tekutinou. Vyústění je popisováno buď vedle močové trubice jako dvě téměř neznatelné štěrbinky nebo v jejím ústí. 

Ženská ejakulace - ejakulát

Ženský ejakulát byl a je často mylně zaměňován s močí, ale rozbory velmi jasně dokázaly, že se jedná o čirou nebo mírně mléčně zabarvenou vodnatou tekutinu s obsahem fruktózy, sacharózy, fosforečné kyseliny  - ale jen stopové množství močoviny a kreatinu. Takže o moči nemůže být řeč. Vědecké zdroje uvádějí množství několika mililitrů  - tedy přibližně 2 až 3 čajové lžičky. Faktem ale je, že ani 2 decilitry nejsou žádnou výjimkou. Ejakulát je navíc zajímavý tím, že nemá žádnou výraznou chuť ani vůni a co víc - málokdy zanechává viditelné stopy po zaschnutí.

Je mokrý orgasmus pro všechny ženy?

S mokrým orgasmem se setkalo v životě přibližně 30% žen, ale při anonymních výzkumech se toto číslo dramaticky zvyšuje. Některé ženy to zažily jen jednou v životě a tento akt se jim málokdy vymaže z paměti, jiné mají squirt spojený pouze s určitým typem dráždění a nejdivočejší skupina jej má kdykoliv. Bohužel první výstřik dost často odsává z močové trubice zbytky moči a tak mýtus o "počůrání se" likviduje chuť na vyzkoušení u podstatné části křehké populace.

Squirting a bod-G

Není divu, že G-bod přímo souvisí s ženskou ejakulací, protože jeho umístění je v těsné blízkosti Skeneho žláz = na přední stěně poševní - několik centimetrů od vchodu. Při stimulací G bodu dochází k naplnění Skeneho žláz, které mohou být jasně nahmatány přes poševní stěnu. Tkáň obklopující močovou trubici při vzrušení mírně zbytní  - podobně jako u muže, ale žlázy může identifikovat i laik.  Vřele můžu doporučit squirt krém, který je vyroben přímo pro prokrvení a stimulaci G-bodu. Stačí nanést velmi malé množství do oblasti BODU G a jemně masírovat. Při masáži se dostaví pocit dráždivého tepla, který vede k velmi intenzivnímu orgasmu, velmi často končícím squirtingem. Nejprve doporučuji krém vmasírovat do oblasti bodu G a potom přistoupit k vlastní souloži. Doporučené polohy jsou zejména ty, které stimulují bod G.

Ženská ejakulace squirting + pornografie

Squirting je velmi často vyhledávaným tématem pro pornodiváky. Je pravda, že neuvěřitelné výkony některých hereček hodně uškodily dobré pověsti tomuto prožitku, protože záměna s močením byla jediným vysvětlením a hodně žen i mužů se toho začalo štítit. Je to opravdu silný proud s takovým tlakem, že kapalina dopadává i několik metrů od postele nebo až na strop. Jediné co mě u takovýchto filmů zaráží je jednoduchost dosažení takového orgasmu. Většinou je na to třeba velký klid a dost času. Mezi porno hvězdy které dosáhnou squirtingu bez problémů, patří Cytherea z USA, Flower Tucci, Dasha, Missy Monroe, Debi Diamond, Lily Thai, a spousta dalších.

Ženská ejakulace - pocity a orgasmus

Klasické milování nebývá vždy nejjednodušší cestou k mokrému orgasmu a pokud, tak jsou to polohy, kdy penis tlačí na přední stěnu pochvy - například v poloze zezadu, kde ale není žena úplně předkloněna a pánev má více zpřímenou. Podstatně jednodušší cestou jsou prsty. Příchodem počátku orgastických pocitů se dostavují první příznaky tlaku v okolí močového měchýře. Žena, která nemá žádné zkušenosti s mokrým orgasmem to identifikuje jako "potřebu si odskočit" a uměle to potlačuje a brzdí, protože má vážné obavy, že udělá nebetyčný trapas. Zkušené již ale dokáží poměrně přesně identifikovat původ tohoto tlaku a je to pro ně vidinou úžasného prožitku.

V okamžiku, kdy se orgasmus přehoupne přes vrcholek kopce a začne se nezadržitelně rozjíždět, je třeba se nejen uvolnit, ale většina majitelek mokrozkroků doporučuje i silně zatlačit. Dle názoru některých již velmi zkušených fontánek je silné tlačení a rychlost jakou se žlázy vyprázdní přímo úměrná síle prožitku. Těsně před úplným vyprázdněním se dostavují střední až silné orgastické křečovité záchvěvy pánevních svalů, velmi hlasité projevy, částečná až úplná ztráta koordinace pohybů a to vše v rámci mohutného orgasmu. Vzápětí se může dostavit zatmívání zraku, brnění končetin, špatná artikulace a to vše v rámci extáze. Není výjimkou, že je možno téměř ihned pokračovat v další stimulaci a dostaví se další a další taková erupce. Výstřik se objevuje běžně až do 6 či 7 orgasmu. Největší množství je u druhé a třetího a později to slábne.

Ženská ejakulace - příprava a prostor

Hlavními brzdami tohoto orgasmu je stud a neznalost. Ženy se za to stydí a tyto silné orgasmy si uměle brzdí. Myslím, že je lepší říci na rovinu, než ten tlak potom nějak nepříjemně i bolestivě vstřebávat. A drtivá většina "rozumných" chlapů z toho má dětinskou radost! Je to nesehratelný důkaz jeho dobře odvedené práce. Je to mokré poděkování i pochvala.
Takže: - žena to chce a muž o tom ví a těší se na to. Tedy ještě to může být žena - žena, což je ještě lepší, protože ty si vědí mnohem lépe rady, kam se na ně hrabem.

Určitě nejlepší je poprvé to zkusit v posteli, ono taky kde jinde, že?
Nejidálnější je PVC prostěradlo, které může být přes látkové prostěradlo i pod ním. Ochrání se tím především neusušitelná matrace. Pak to chce dva větší ručníky. Jeden umístíte složený zčásti pod zadeček a větší část mezi stehny a druhý párkrát přeložený si položíte vedle sebe. Připravte si také nějaký erotický olej či balzám.

Takže, jak na to?

Návodů jak nejlépe dosáhnout squirtingu je několik, ale většina z nich vychází z jednoho nejznámějšího:
Je lepší mít za sebou nějakou lehčí aktivitu a slabší orgasmus - protože pánev i vagína jsou uvolněné a psychofyzikální jevy v pohlaví jsou nastartovány.

Žena si lehne na záda s mírně pokrčenými koleny  - jako na misionářskou polohu. Muž (žena) přistoupí z boku a po mazlivé předehře začne stimulovat G bod. Nejúčinnějším se zdá zavedení pokrčeného prostředníčku a prsteníčku do vagíny s dlaní vzhůru, přičemž ukazováček a malíček jsou narovnané a dotýkají se stydkých pysků či slabin. Některé ženy dávají přednost mírnému tlaku ne přední stěnu poševní (nyní je to horní stěna) asi 3-4cm od vchodu s pohyby zleva doprava, menší část žen pak preferuje několikacentimetrový pohyb dovnitř a ven. Každopádně intenzivní stimulace nastává především změnou tohoto tlaku = jakoby prsteník a prostředník tvořili jakýsi hák, kterým mírně zvedáme pánev partnerky.

Pod oběma prsty se může vytvořit dutina, ze které vychází často ne příliš lichotivý zvuk - nezapomeňte proto na nějakou láskovací hudbu, aby to nepadalo do úplného ticha. Frekvence tlaku je zpočátku přibližně 1× za vteřinu a později to zrychlujte. Nezapomeňte pumpování občas vyměnit za krouživé pohyby nebo pohyby do stran - aby nevznikla rezistence na tuto stimulaci. Krajní prsty masírují poševní vchod a ten musí být dobře a kvalitně lubrikován - jinak by to nemuselo být příjemné. Druhou ruku máte na klitoris. Mezi prsty a poštěváčkem musíte mít zase dobrý gel - ideálně silikonový, který nezasychá a vydrží po celou dobu bez trapného přidávání. Přicházející orgasmus snad dokážete identifikovat a jelikož žena by měla v tom pravém okamžiku dost silně zatlačit - tak jak ucítíte prudké zduření ve vagíně a tlak směrem ven, vyjměte ruku či erotickou pomůcku a nadále provádějte jen intenzivní masáž klitorisu. S obvyklým řevem můžete očekávat ženskou ejakulaci. Může to být pár kapek, ucvrknutí nebo stříček - ale může to být i opravdový gejzír. V této poloze bude zpočátku voda stříkat šikmo dopředu mezi nohy, ale většina žen stáhne břišní svaly - což jim podrazí pánev a výstřik tak míří přímo nahoru nebo spíše na její hlavu. V tom okamžiku se uplatní ten druhý ručník-blatník, kterým se mokrozkrok jen zlehka zakryje a zabrání se tím nekontrolované sprše po bytu. Nesnažte se tím ručníkem vagínu ucpávat a pochytat každou kapičku - ženu by to urazilo. Naopak - dejte najevo obrovskou radost!

Ženská ejakulace mokrý orgasmus - zastavení

Tak to bohužel možné není. Není žádný způsob, jak to zavřít, zastavit, ukončit, vysušit apod. Ta síla prožitku je natolik intenzivní, že pokud si žena psychicky nějak omezí orgasmus - nebo ukončí dříve stimulaci - pak k ejakulaci nedojde, ale její rozmrzelost a neukojení bude mnohem výraznější než dříve. Sice exitují případy, že se objeví ejakulace jednou - dvakrát a pak už nikdy, ale to bude věc pratnera a zamilovanosti a především sebekontroly - kdy to v šíleném okamžiku přestane žena kontrolovat. Ovšem tady je řeč především o chtěném squirtingu. Kdy do toho žena jde s tím, že to chce a těší se na to.

Ženská ejakulace squirt - pomůcky

Na dráždění bodu G existuje spousta speciálních vibrátorů. Na první pohled jsou identifikovatelné především zahnutým kocem. Mohou být špičaté, zaoblené i ploché, protože potřeby žen se v tomto velmi liší. Pochopitelně by měly být více voděodolné a neměly by být z měkkých materiálů, protože právě tlakem na G bod se celá stimulace velmi přesně řídí. Mým oblíbeným je tento.
Pokud si toužíte "práci" ulehčit, doporučuji vám squirt krém, který je vyroben přímo pro prokrvení a stimulaci G-bodu. Stačí nanést velmi malé množství do oblasti BODU G a jemně masírovat. Při masáži se dostaví pocit dráždivého tepla, který vede k velmi intenzivnímu orgasmu, velmi často končícím squirtingem. Nejprve doporučuji krém vmasírovat do oblasti bodu G a potom přistoupit k vlastní souloži. Doporučené polohy jsou zejména ty, které stimulují bod G.

Doufám, že jsem několika z Vás pomohl a doufám, že Vás bude dost. Budu moc rád, pokud se v komentářích podělíte o své zážitky!

Ženská ejakulace

11. srpna 2010 v 18:00 | Mgr. Katarína Filasová |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
erotica
Týká se "podivuhodné" tekutiny, která se objeví v nejintimnější chvíli, tedy v momentě, kdy se žena nejvíc uvolní, těsně před orgasmem nebo při něm. Pokud neví, o co se jedná, nebo nemá chápavého partnera, místo krásného prožitku se dostaví pocity studu, viny a méněcennosti. Pocity, které mohou vést až k odmítání intimního styku či k rozchodu s partnerem a následnému uzavření se do samoty. A přitom se nejedná o žádnou vadu, či dokonce nemoc. Jde o naprosto přirozený jev, který jsou často schopny prožít právě ženy, jež jsou při milování velice vzrušené, uvolněné a umí si je vychutnat.

O ženské ejakulaci se při tom zmiňovali již Aristoteles nebo Galén a velmi pečlivě ji prostudoval v roce 1672 holandský anatom Regnier de Graaf. Jako mnoho jiných velkých objevů však upadla v zapomnění a byla vzkříšena až o 300 let později.

Ženskou ejakulaci neboli "mokrý orgasmus" podle statistik prožilo nebo prožívá 30-40 % žen. Tato čísla jsou vyšší, když je dotaz položen anonymně. Některé ženy ji zažívají pravidelně, u jiných proběhne třeba jen jednou za život, a jsou ženy, jež pozorují cyklický vzorec, který souvisí s fázemi jejich menstruačního cyklu. Některé ženy ejakulaci zažily v posledních týdnech těhotenství, což pravděpodobně souvisí s tlakem dítěte.

Každopádně je zřejmé, že o ženské ejakulaci zdaleka není takové povědomí jako o mužské. Proto si mnohé ženy nejsou vůbec vědomy, že to, co u nich při milování, masturbaci či orálním styku probíhá, je doslova ejakulace. Bohužel je o ní dost nízká informovanost i mezi praktickými lékaři či gynekology. Mnohé ženy, které se na svého lékaře obrátí s dotazem, tak obdrží mylnou odpověď, že se u nich jedná o únik moči. Ženská ejakulace je však něco naprosto jiného.

Jak ejakulace vzniká?
Podle některých výzkumů se zdá, že ejakulaci u žen pomáhá (nebo ji dokonce způsobuje) stimulace Gräfenbergova bodu (neboli bodu G). Nejspíš z tohoto důvodu je také uváděn vyšší výskyt ejakulace u lesbických žen než u heterosexuálních, protože G bod je snazší stimulovat prsty než penisem.

Zdrojem ejakulace jsou tzv. Skeneho žlázy, které se během sexuálního vzrušení naplní tekutinou a mohou být pohmatem cítit přes stěnu vagíny. Zduření tkáně obklopující močovou trubici může být dáno kombinací náplně těchto žláz tekutinou a také zduřením ženské erektilní tkáně, což je ta samá tkáň, která způsobuje erekci u mužů. Často bývá patrné i zduření části klitorisu. K uvolnění tekutiny ze Skeneho žlázy dochází při silném orgastickém stahu, a to jak při pohlavním styku, tak při masturbaci nebo při orálním sexu.

Co se při ženské ejakulaci vylučuje?
Studie zabývající se vylučovanou tekutinou prokázaly její rozdílné chemické složení než u moči. V ženském ejakulátu se objevuje glukóza, fruktóza a sacharóza, prostatické fosforečné kyseliny a také nízké množství močoviny a kreatininu. V žádném případě to tedy není moč. Jelikož se ale jedná o poměrně vodnatou tekutinu, s močí bývá v mnoha případech zaměňována. Ženského ejakulátu je několik mililitrů, zpravidla 2 až 3 čajové lžičky.

Proč některé ženy ejakulaci mají, a jiné ne?
Skeneho žlázy, které jsou zdrojem ženské ejakulace, mají tvar škvírky, která je však u každé ženy jinak veliká. U některých žen se dokonce jeví, jako kdyby tam žlázy vůbec nebyly. To by zároveň mohl být jeden z důvodů, proč se u některých žen ejakulace vyskytuje, a u jiných ne. V některých případech také probíhá tzv. "zpětná ejakulace", při které tekutina putuje močovou trubicí do močového měchýře, a nikoli ven, takže navenek není patrná.

Jestli se u vás jedná o tento případ, poznáte celkem jednoduše. Pokud si před milováním vyprázdníte močový měchýř a hned po něm máte nutkavé nucení na záchod, podívejte se, jak vypadá tekutina, kterou vymočíte. Pokud je bezbarvá nebo bělavá, nejedná se moč, ale právě o ejakulát.

Máte-li přece jen pochybnosti, zda u vás jde skutečně o ejakulaci, a nikoli o inkontinenci moči, sledujte, zda se u vás tato tekutina objevuje také když zakašlete, kýchnete, zasmějete se nebo poskočíte. Pokud se objevuje pouze při orgasmu (nebo těsně před ním či po něm), je to ejakulace. Rozdíl by také měl být také patrný čichem a chutí.

K čemu ejakulace u žen vlastně je?
Vědcům se zatím nepodařilo najít jiný evoluční význam ženské ejakulace, než že slouží k zažití rozkoše. To je pravděpodobně také jediný důvod, proč ji příroda některým ženám nadělila. Pokud u vás nebo u vaší partnerky tedy ejakulace probíhá, nenechte si rozkoš, kterou vám přináší, ničím zkazit.


OBJEV: Lék proti akné ničí virus HIV

4. srpna 2010 v 18:50 | tn.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
Mezinárodní tým lékařů objevil levná antibiotika, která zabraňují propuknutí choroby AIDS způsobenou virem HIV.
Paradoxní je, že lék zvaný monocycline, zná lidstvo už od sedmdesátých let. Používal se pro léčbu akné.

Vědci Johns Hopkinsonova centra zjistili, že minocycline výrazně zlepšuje prognózu lidí nakažených HIV. Přestože jsou zatím zkoušky léku v počátečním stádiu, lékaři jsou jeho výsledky nadšení.

Neuvažují sice zatím o tom, že by monocycline používali na HIV infikované pacienty sám o sobě, ale spíš v "koktejlu" HAART (vysoce aktivní antiretrovirální terapie).

Podle lékařů je minocycline výborným bojovníkem proti HIV, a to hlavně díky tomu, že si na něj virus jen těžko vytvoří rezistenci.

HIV se nedostane z buněk "ven"

"Velkou výzvou pro všechny kliniky v Americe je nyní skutečnost, že s pomocí minocyclinu mohou uzamknout virus v buňkách ve spícím stavu," uvedla profesorka Janice Clements z Univerzity Johna Hopkinse.

"Zatímco je HAART koktejl skvělý proti dalšímu rozmnožování viru HIV, minocycline proti němu útočí z úplně jiné strany," dodala Clements.

Narozdíl od standardních léků minocycline pozměňuje T buňky, které jsou složkou imunitního systému a zároveň buňkami, na něž útočí HIV.

Podle nových vědeckých poznatků, minocycline zabraňuje dalšímu vývoji napadených T buněk a zkracuje jejich život - výrazně tak přispívá k redukci HIV viru v těle a nedovoluje propuknutí nemoci AIDS.

Standardní léčba odkládá propuknutí AIDS, HIV ale neléčí


Léčba HIV zatím vesměs spočívá v dennodenním užívání HAART koktejlu. Ten brání většímu rozvoji viru v těle. HIV se však plíživě HAARTu přizpůsobuje a mutuje. Antivirotická kůra pak časem ztrácí na účinku. Bez povšimnutí nejsou ani vedlejší účinky takové terapie.

Minocycline podle některých optimistů udělá z nakažených virem HIV téměř zdravé jedince, kteří své partnery nenakazí.

"Minocycline snižuje schopnost viru uniknout z infikovaných T buněk," uvedl Gregory Szeto z univerzitních laboratoří. "Je preventivní silou, která nedovolí HIV utécti ani z jedné z milionu T buněk, kam se infekce ukryla před HAART koktejlem," dodal Szeto.