Říjen 2009

UK Národní loterie - PODVOD !!!!!!!

28. října 2009 v 18:48 | waly |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
Od: UK Národní loterie
Předmět: Vaše e-mailová adresa Vyhrál

Tímto se oficiálne oznámit, že výsledek našeho pocítace cerpat 844 tohoto dne zvolený Vaše jméno a e-mailová adresa spojená s Ticket Number 034-22478556 s poradovým císlem 129, které následne vyhrála Velká Británie loterie hlavní cenu ocenení ve 2. category.You byly potvrzeny jako vítez kategorie B ve Spojeném království vylosuje pocítac loterie remíz. Vaše tvrzení soubor byl rádne predána do této funkce s pokyny, které jsme se pri manipulaci s prenosem svých cenu 1,000000.00 ? GBP. (One Million Velká Británie libra) nominován na váš úcet. Laskave poslat níže informace o pohledávky.


Celé jméno
Home Adresa
Telefonní císlo
Vek
Sex
Národnost
Zamestnání
Zeme trvalého pobytu


S pozdravem
Pan Dave Walker
Tell: +447035991054
mrdavewalkerclaimsdesk2@live.com


...............................................................................
Jak to celé funguje:
Uživatelům je rozeslán e-mail, že vyhráli vysokou cenu v mezinárodní loterii. Do údajného slosování se dostali například výběrem e-mailových adres z celého světa a právě ta jejich vyhrála. Většinou bývá doporučeno, nikomu se o svém štěstí nezmiňovat (dotyčný by pak zjistil, že není jediný). Když se šťastlivec o svoji výhru přihlásí, dozví se kromě gratulace, že musí před vyplacením výhry zaplatit manipulační poplatek ve výši několika desítek až tisíce EUR. Tento poplatek samozřejmě není možné strhnout z vyplácené výhry.
Nikde nemá zaručeno, že po zaplacení poplatku výhru obdrží.

Dalším možným způsobem, jak vylákat peníze z nachytaných lidí je zneužití tzv. žlutých linek, kdy údajný výherce je nucen z důvody získání informací o výhře zavolat na čísla se zvláštním tarifem. Než se automat na druhé straně "vypovídá", naskakují poplatky za telefon ve výši až několika stovek korun. Buďte opatrní!
Internet je obrovským zdrojem svobodných informací, ale tato svoboda zároveň dává mnoha podvodným živlům velký prostor pro vyvíjení různých podvodných aktivit.

Přestože se e-mail snaží vypadat, že je akcí známé velké nadnárodní společnosti, jsou pro kontaktování použity freemailové účty, které si může zřídit kdokoliv!

Heslo měsíce 10/2009

8. října 2009 v 12:10 | waly |  ** Heslo měsíce **

"... je přírozené, že pokud se lidé cítí zoufale, více se semknou.

A když se lidé cítí bezstarostně, pak jsou více sebestřední."


JEHO SVATOST XIV. DALAJLÁMA