Září 2009

Windows 8 - první pohled

30. září 2009 v 8:53 | Digitálně.cz |  Kauzy, články, postřehy...Digitálně
Operační systém Windows 7 už zanedlouho vychází, a již se začíná mluvit o jeho následovníkovi. Objevily se o něm první informace a známé je dokonce i pravděpodobné datum vydání.

Stephen Chapman je známým specialistou na vše kolem Windows. K řadě informací má proto dřívější přístup než všichni ostatní. Stejně je tomu i v případě prvních drobků o následovníkovi operačního systému Windows 7, který momentálně vzniká pod názvem Windows 8, ale dá se předpokládat, že se ještě dočká přejmenování. Chapman získal informace přímo od zainteresovaných zaměstnanců Microsoftu v Redmondu.

Podle nich má dojít ke změně klidového režimu systému a tím i k zavedení nové kompresní metody TLZ. Microsoft chce také ve Windows 8 výrazně lépe chránit "kernel". Proto se dočká vylepšení systém Patchguard. Do serverové verze má být zabudován Windows Application Server, který momentálně běží pod názvem Dublin. Windows 8 by se tak mělo opět ve větší míře dočkat využití ve výpočetních centrech. Kromě toho se má zlepšit práce se stahováním a samozřejmě také uživatelské prostředí.

V této fázi vývoje ale není jisté, co všechno Microsoft do konečné verze implementuje. Ve firmě totiž zatím běží jen takzvaná "Feature-Candidate" fáze, kdy se předkládají návrhy, které ale budou potřebovat ještě schválení. Podle zveřejněného "jízdního řádu" italského Microsoftu by se Windows 8 měl objevit už v roce 2012. Tím by se potvrdila domněnka, že Microsoft najel na strategii vydávání nového systému každé dva až tři roky.

Zdroj: PCGH